110-Lecie OSP Skomlin 1905-2015

13-07-2015 15:25:41

Wdniu 12 lipca 2015 roku o godzinie 14.00 Mszą Świętą rozpoczęły się uroczyste obchody 110-lecia istnienia naszej jednostki. Po Mszy Świętej którą sprawował ks. Paweł Podeszwa, wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się na cmentarz, gdzie pod pomnikiem strażaka zostały złożone kwiaty. Następnie przemaszerowano pod Urząd Gminy, tam Prezes Zarządu OSP Skomlin dh. Janusz Zaremba przywitał wszystkich uczestników obchodów. Po przywitaniu odczytano Kronikę jednostki. Następnym punktem jest wręczenie odznaczeń. Złotych i srebrnych medali zasłużony dla pożarnictwa, odznak Wzorowych Strażaków, i odznak za wysługę lat. Po wręczeniu odznaczeń, w imieniu odznaczonych głos zabrał Wójt Gminy Skomlin pan Grzegorz Maras. Życzenia na ręce Prezesa Jednostki OSP Skomlin składali: Posłanka na Sejm RP Elżbieta Nawrocka, v-ce Wojewoda Łódzki Jarosław Klimas, Radny Sejmiku wojewódzkiego pan Andrzej Chowis, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP, Starosta Powiatu wieluńskiego dh. Andrzej Stępień, z-ca Komendanta Powiatowego PSP bryg.Grzegorz Staszek oraz Prezes Honorowy SMZS prof. Jan Małolepszy. Po przemówieniach Wystąpił zespół ludowy "SKOMLINIACY" , następnie odbył się koncert orkiestry dętej OSP Skomlin. Obchody zakończyły się wspólnym obiadem.

ZAPRASZAM DO GALERI ZDJĘĆ

Zdjęcia: Anna Olejnik - Strózik

Tekst i opracowanie:

Sławomir Jeż

Oświadczam, że wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym artykule są prywatną własnością autora. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U.1994.nr.24.poz.83. sprost: Dz.U.1994.nr.43.poz.170