Katastrofa lotnicza w lasach koło Sieńca

27-06-2015 07:50:22

Samolot z 30 osobami na pokładzie rozbił się w lasach koło Sieńca. Samolot awaryjnie ląduje na polanie w lesie i zostaje uszkodzony. W tej chwili pracownicy, którzy pracują w lesie, rozpoczynają akcję ratunkową, wyprowadzają osoby poszkodowane z samolotu i udzielają pierwszej pomocy. Nieco później następuje wybuch, w wyniku czego samolot zaczyna płonąć, powstaje pożar lasu. Udzielana jest pierwsza pomoc, zadysponowane zostają siły z całego powiatu i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

SPOKOJNIE TO TYLKO ĆWICZENIA.

Tak w skrócie wyglądał scenariusz ćwiczeń służb ratowniczych powiatu wieluńskiego pod kryptonimem „Las 2015”. Ćwiczenia zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Wieluniu przy współudziale Ochotniczych Straży Pożarnych z KSRG, pogotowia ratunkowego, policji.  Ćwiczeniom przyglądał się Starosta wieluński pan  Andrzej Stępień.

W manewrach brało udział jedenaście zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wieluńskiego, które wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Pogotowie Ratunkowe, policja oraz inne zespoły reagowania kryzysowego.

ZAPRASZAM DO GALERII

Foto, tekst i opracowanie:

Sławomir Jeż

Oświadczam, że wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym artykule są mojego autorstwa i są moją prywatną własnością. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez mojej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U.1994.nr.24.poz.83. sprost: Dz.U.1994.nr.43.poz.170