Inspekcja gotowości operacyjnej

04.10. 2015. 13:17:21

W dniu 02. 10. 20015r. w naszej jednostce przeprowadzona została inspekcja gotowości operacyjnej. Kontrole przeprowadził Naczelnik Wydziału  ds. Operacyjnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej str. kpt. inż. Jacek Raducki. Tematem inspekcji było sprawdzenie gotowości bojowej, kontrola i przegląd samochodów i sprzętu będącego na wyposażeniu OSP Skomlin. Strażacy zaprezentowali także ćwiczenie ratownicze polegające na symulacji: Na placu Urzędu Gminy w Skomlinie, traktor wykonujący prace porządkowe stanął w płomieniach na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Kierowca obsługujący sprzęt w wyniku silnego zadymienia kabiny stracił przytomność. Strażacy dali pokaz gaszenia pożaru i ratowania poszkodowanego w tym zdarzeniu. Na szczęście to tylko ćwiczenia. Ocena końcowa  to ocena bardzo dobra. Według kontrolującego naszą jednostkę str. kpt. Jacka Raduckiego mamy juz coraz więcej specjalistycznego sprzętu na wyposażeniu naszej jednostki. Co nie oznacza że nie dostaliśmy zaleceń zakupu kolejngo sprzętu który jest niezbędny w jednoskach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Zarząd OSP Skomlin dziękuje Wójtowi Gminy Skomlin Panu Grzegorzowi Marasowi oraz pracownikom Urzędu Gminy w Skomlinie za włożoną pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń bojowych.

PO ĆWICZENIACH, STRAŻAKÓW ODWIEDZILI PRZEDSZKOLACY !

ZAPRASZAM DO GALERI ZDJĘĆ

Tekst, zdjecia i opracowanie:  Sławomir Jeż

Oświadczam, że wszystkie zdjęcia i informacje wykorzystane w tym artykule są mojego autorstwa i są moją prywatną własnością. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez mojej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.

Podstawa prawna: Dz.U.1994.nr.24.poz.83. sprost: Dz.U.1994.nr.43.poz.170.